Najlepsze altany ogrodowe

 • Jarek
 • Tagged ,
 • 8 czerwca, 2015
 • Altany ogrodowe to bardzo pożądane wyposażenie przez miłośników ogrodu. Producenci oferują różnorodne rozwiązania starając się wyjść naprzeciwko wymagającym klientom i ich wyrafinowanym gustom. Znaczenie ma zarówno wygląd altany, jak i i praktyczny wymiar jej użytkowania. Jest to przestrzeń stworzona do odpoczynku i dla przyjemności, dlatego ważne  są jej funkcjonalne aspekty. Sprawdźmy, które modele cieszyły się w kwietniu największym zainteresowaniem wśród klientów popularnego ogrodowego sklepu internetowego. Może wśród tych kilku propozycji znajdziemy coś odpowiedniego do naszego ogrodu?

  1. Altana Halina

  Jest to altana drewniana o przekroju 3,5m. Można ją kupić za 3 251,00 zł. Konstrukcja zbudowana jest na planie ośmiokąta. W takiej formie jest też dach wielospadowy, dzięki któremu altana zyskuje na uroku. Producent oferuje altanę w 6 różnych wersjach i cenach. Można wybrać układ i sposób zabudowy paneli, dzięki czemu dostosowujemy altanę do swoich potrzeb. W modelu Halina mamy dużą różnorodność zabudowy. 2 panele wewnętrzne są całkowicie zabudowane. Panel środkowy to kratownica. Panele sąsiadujące natomiast są wypełnione w górnej części panelem siatkowym, a w dolnej zabudowane. Najbardziej zewnętrzne mają postać panelu krzyżowego zakończonego poręczą. Dzięki takiej formie altana Halina jest bardzo dekoracyjnym wyposażeniem ogrodu. Wygląda bardzo romantycznie.

  2. Altana Romantica

  Altana charakteryzująca się lekką i ażurową konstrukcją. Do kupienia w sieci za 3 361,00 zł. Zbudowana na planie kwadratu o wymiarach 4m/4m. Kształt raczej niewyszukany i prosty. Zaletą jest z pewnością 16m2 powierzchni, dzięki czemu pomieści swobodnie kilka osób. Wykonana z sosnowej kantówki 9/9cm. Czterospadowy dach wykończony gontem bitumicznym podniesie walory estetyczne altany.

  ALTANA BIALA DREWNO

  3. Altana Monako

  Jest o propozycja dla osób, które szukają trwałych rozwiązań o dużej powierzchni. Jej średnica to 6 m. W swoim przestronnym wnętrzu pomieści 25 do 30 osób. Idealnie nadaje się na publiczne tereny rekreacyjne, na wyposażenie do ośrodków wypoczynkowych, hoteli czy campingów. Do budowy wykorzystano solidną kantówkę o wymiarach 17/17cm. Dostępna za  17 575,00 zł. W cenie zawarty jest montaż, pomalowanie altany na wybrany kolor oraz pokrycie gontem. Do dyspozycji mamy cztery kolory.

  4. Altana ogrodowa Ela

  Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają ekonomicznego i funkcjonalnego obiektu. Do kupienia za  1 276,00 zł w sklepie internetowym bez kosztów przesyłki. Zbudowana na planie kwadratu o wymiarach 3m/3m. Jej konstrukcja jest bardzo lekka, ponieważ dach stanowi naciągnięty materiał. Dzięki temu nie wymaga przytwierdzania do podłoża, w związku z czym można zmieniać miejsce jej posadowienia. Mimo tego altana stoi stabilnie, ponieważ obciążają ją cztery donice umieszczone w rogach wewnątrz  altany.

  5. Altana Maciejka

  Obecnie dostępna za  2 473,00 zł w sieci.  Jest rozwiązaniem pośrednim między altaną Halina i altaną Ela. Stanowi wyjście bardziej ekonomiczne, a jednocześnie jej kształt jest bardzo przemyślany i dopracowany. Część paneli jest zabudowana, a część jest wypełniona ozdobną kratownicą. Cena obejmuje również podłogę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *