Najlepsze płoty drewniane

 • Jarek
 • Tagged , , ,
 • 8 czerwca, 2015
 • Wśród płotów mamy różne kategorie produktów, w zależności do sposobu wykonania, wyglądu oraz zastosowania. Płoty stanowią nie tylko ogrodzenie danego terenu. Służą także jako powierzchnie dla pnączy czy do aranżowania przestrzeni ogrodowej. Pełnią funkcje estetyczne oraz dekoracyjne. Produkowane są z drewna drzew iglastych, głównie świerku czy sosny, a także modrzewia, który spotykamy w płotach sztachetowych. Sprawdźmy, które modele są często kupowane w internecie.

  1. Palisady.

  Koszt od 2 do 12 zł za sztukę. W zależności od tego jaką wysokość ma pojedyncza palisada. Najczęściej występują w wysokości 40 cm, 100 cm oraz 250 cm. Średnica standardowa wynosi 6 cm. Palisadę montuje się poprzez wkopanie jej w ziemię. Są produkowane z drewna sosnowego, które jest zaimpregnowane ciśnieniowo, w celu nadania drewnu trwałości i odporności na czynniki naturalne jak pogoda czy szkodniki. Są idealne do oddzielania poszczególnych form ogrodowych od siebie takich jak trawniki, ciągi komunikacyjne, skalniaki czy oczka wodne. Wprowadzają wrażenie uporządkowania ogrodu.

  2. Płot lamelowy Ewa

  Za jeden panel zapłacimy 74 zł. Wymiary sztuki to 1,8/1,8m. Ten rodzaj płotu skutecznie służy jako szczelne i przeciwwietrzne ogrodzenie. Zapewnia to jego budowa oraz wysokość. Jedynie górna część jest wykończona dekoracyjną kratką, przez co całość wygląda stylowo, lekko i dynamicznie. Płot do podłoża przytwierdza się za pomocą kotew. Taka konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość ogrodzenia.

  3. Płot sztachetowy modrzewiowy

  Jedno przęsło kosztuje 110 zł. Posiada wymiary 60 cm wysokość i 1,8 na długość. Jest to więc stosunkowo najdroższe ogrodzenie. Cena jest podyktowana jakością surowca. Mianowicie drewno modrzewiowe jest bardzo trwałe i dodatkowo wygląda bardzo stylowo. Ze względu na te walory jest pożądanym surowcem także przy budowie altan ogrodowych. Doskonale wkomponowuje się w  aranżacje ogrodu z budynkiem mieszkalnym oraz kutą stalą. Nadaje otoczeniu rustykalną stylistykę. Nie nadaje się jako typowe ogrodzenie, które ma nas ochronić przed spojrzeniami sąsiadów. Sztachety są ustawione w pewnej odległości od siebie, co zapewnia prześwity. Płot modrzewiowy należy zaimpregnować we własnym zakresie.
  plot azurowy

  4. Płot lamelowy Doris Omega

  Cena jednego panelu w internecie kształtuje się na poziomie 118 zł. Wymiary to 1,6 wysokość na 90 cm szerokości. Jest to więc stosunkowo drogie ogrodzenie. Charakteryzuje się bardzo ładną kompozycją. Górna krawędź jest skośna. Płot jednocześnie jest bardzo stabilny oraz wytrzymały. Montuje się go jako samodzielne ogrodzenie za pomocą kotew.

  5. Płot  lamelowy Ula Lux

  Panel o wymiarach 1800/1350 x 900 w cenie  123,00 zł. 1800/1350 x 900. Charakteryzuje się ozdobnym wykończeniem drobną kratownicą, co nadaje lekkości całej konstrukcji. Ogólna kompozycja prezentuje się bardzo dekoracyjnie i nie przytłacza terenu wrażeniem ciężkości.
  Płot sprawdza się także jako powierzchnia dla pnączy. Stabilność całego panelu zapewnia rama o większej grubości. Do produkcji użyto drewna sosnowego zaimpregnowanego ciśnieniowo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *